27/02/2015

ΦΟΤ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ : 72-76 (66-66)

Κρίμα!!!

Πολύ καλή εμφάνιση από την ομάδα μας, πλήρως ανταγωνιστική, με την πρώτη στην βαθμολογία του ομίλου Ολυμπιάδα παρά τις πολλές απουσίες λόγω τραυματισμού.

Μουδιασμένο ξεκίνημα μέχρι να βρούμε τα πατήματά μας γύρω στο 5ο λεπτό. Από κει και πέρα το παιχνίδι πήγε πόντο – πόντο μέχρι το τέλος. 26΄΄ πριν το τέλος της κανονικής περιόδου το σκορ είναι 66-66 και έχουμε την κατοχή. Άστοχο drive και το παιχνίδι πάει στην παράταση. Το ίδιο σκηνικό και στην παράταση, φτάνοντας στα τελευταία 45΄΄ με το σκορ στο 72-75. Δύο τραβηγμένες δικές μας προσπάθειες για τρίποντο σε συνδυασμό με το κορυφαίο από τα φαλτσοσφυρίγματα του αγώνα (παίκτης της αντίπαλης ομάδας βγαίνει και με τα δύο πόδια εκτός αγωνιστικού χώρου και τριπλάροντας ξαναμπαίνει χωρίς οι διαιτητές να σφυρίξουν την παράβαση) διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Η ομάδα μας έχασε μια σημαντική ευκαιρία να πάρει μια σημαντική νίκη όμως απέδειξε ότι μπορεί να χτυπήσει στα ίσα οποιονδήποτε αντίπαλο. Αυτό που χρειάζεται από δω και πέρα είναι να πάρουμε και τα αποτελέσματα που χρειάζονται για να απομακρυνθούμε από τις περιπέτειες βλέποντας τα παιχνίδια ένα ένα. Έχουμε εμπιστοσύνη στην ομάδα μας και είμαστε σίγουροι ότι θα τα καταφέρουμε.

25/02/2015

ΚΑΛΥΒΙΑ – ΦΟΤ : 53-28(ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ)

18/02/2015

ΦΟΤ – ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ : 50-34 (ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ)

Παρά το μουδιασμένο ξεκίνημα (α΄ δεκάλεπτο :8-9) η ομάδα μας πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και νίκησε άνετα την ομάδα του Ιλίου. Το πιο σημαντικό είναι ότι κάλυψε και τη διαφορά του πρώτου γύρου (-11) και ξεκόλησε από την προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Η συνέχεια εξακολουθεί να είναι πάρα πολύ δύσκολη για μας αλλά πιστεύουμε στην ομάδα μας και τις δυνατότητές της βλέποντας όλα τα παιχνίδια σαν τελικό για το κυνήγι της παραμονής στην κατηγορία.

13/02/2015

ΠΟΣΕΙΔΩΝ.Ν.Ψ. – ΦΟΤ : 84-67

Με εννιά παίκτες (λόγω τραυματισμών) η ομάδα μας έκανε μια συγκινητική προσπάθεια κόντρα σε όλα τα προγνωστικά. Σε όλο το παιχνίδι ήταν κοντά στο σκορ, πάλεψε μέχρι το τέλος, δεν εγκατέλειψε το παιχνίδι σε κανένα σημείο του αγώνα παρά την κούραση αποδεικνύοντας ότι και με μισό ρόστερ είναι πολύ σκληρό καρύδι για οποιαδήποτε ομάδα.

Η διακοπή θα μας κάνει καλό, να γυρίσουν οι τραυματίες και να ανασυνταχτούμε για τους τελευταίους αγώνες του πρωταθλήματος.

11/2/2015

ΘΡΙΑΜΒΟΣ – ΦΟΤ :48-39 (ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ)

8/02/2015

ΦΟΤ – ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ : 38-16

Με μια πολύ καλή εμφάνιση η ομάδα των μινι πανπαίδων κέρδισε σε φιλικό αγώνα την αντίστοιχη των Βριλησσίων δείχνοντας έτσι σε μεγάλο βαθμό την πολύ καλή δουλειά που γίνεται σε αυτές τις ηλικίες.

6/02/2015

ΦΟΤ – ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ : 63-65

Με πολλές ελλείψεις κατέβηκε η ομάδα μας στο συκεκριμένο παιχνίδι. Παρ' όλα αυτά έλεγχε το ματς μέχρι το τέλος και το έχασε κυριολεκτικά στις λεπτομέρειες στα τελευταία δευτερόλεπτα από δικά της λάθη.

Η ομάδα τώρα χρειάζεται μεγαλύτερη συσπείρωση και πάθος για να αντιμετωπίσει τη δύσκολη συνέχεια χωρίς να μπει σε περιπέτειες.

Κοιτάμε μπροστά το επόμενο παιχνίδι και είμαστε σίγουροι ότι θα πετύχουμε τους στόχους μας.

4/02/2015

ΦΟΤ – ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ : 42-34 (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

Με μια πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας κέρδισε ένα δύσκολο παιχνίδι, συνεχίζοντας με επιτυχία τον πολύ δύσκολο δρόμο της παραμονής στην κατηγορία.

Είναι φανερό ότι είναι μια διαφορετική ομάδα, μετά την αλλαγή προπονητή, γεμάτη πάθος και θέληση για τη νίκη, χτυπώντας όλα τα παιχνίδια στα ίσα, αλλά κυρίως είναι ομάδα.