Αγχωτική νίκη για τους άντρες

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ : 58-51

Επιστροφή στις νίκες μετά την ήττα την προηγούμενη αγωνιστική στην Πετρούπολη. Μια νίκη που δεν συνδυάστηκε με καλή εμφάνιση απέναντι σε μια ομάδα που το πάλεψε μέχρι το τέλος.

Στο πρώτο ημίχρονο το σκορ πήγαινε πόντο – πόντο με την ομάδα μας να έχει αρκετές δυσκολίες στην άμυνα κοντά στο καλάθι. Στο αρχή του τρίτου δεκαλέπτου έκανε ένα σερί 7-0 και ξέφυγε 13 πόντους (40-27). Η διαφορά κυμαινόταν γύρω στους 10 πόντους μέχρι το 37ο λεπτό. Στα τελευταία 3 λεπτά η ομάδα των Πατησίων πίεσε σε όλο το γήπεδο και σε συνδυασμό με κάποια δικά μας λάθη η διαφορά μειώθηκε μέχρι τους 6 πόντους και έδωσε το δικαίωμα στους αντιπάλους να πιστέψουν ότι μπορούν.

Αυτό που κρατάμε από το σημερινό παιχνίδι είναι οι 2 βαθμοί της νίκης και πιστεύουμε ότι την επόμενη εβδομάδα θα παρουσιαστούμε καλύτεροι.