ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ : 33-67 (ΕΦΗΒΟΙ)

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ : 39-42 (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ)

29/10/2015

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 56-89 (ΑΝΤΡΕΣ)

Τέταρτη νίκη σε ισάριθμα παιγνίδια για την ομάδα μας που αυτή τη φορά δεν συνδυάστηκε από καλή εμφάνιση. Μπορεί η ομάδα να επηρεάστηκε από τους συνεχόμενους τραυματισμούς ή ακόμα κι από την χαμηλή δυναμικότητα του αντιπάλου. Ότι και νά' ναι σημασία σε αυτή τη χρονική στιγμή έχει η νίκη και αυτό είναι που κρατάμε από το σημερινό αγώνα. Η ομάδα πρέπει να μείνει προσγειωμένη και να συνεχίσει τη σκληρή δουλειά ώστε να είναι πανέτοιμη για τα δύσκολα παιγνίδια που έρχονται.

25/10/2015

ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 64-26 (ΕΦΗΒΙΚΟ)

ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 73-23 (ΠΑΙΔΙΚΟ)

24/10/2015

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ Β – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 70-34 (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ)

23/10/2015

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ : 84-41 (ΑΝΤΡΙΚΟ)

Άλλη μια πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα μας και έφτασε τις 3 νίκες στα 3 παιχνίδια. Η ομάδα δείχνει έτοιμη να ανταπεξέλθει σε οποιαδήποτε δυσκολία και παρά τους συνεχόμενους τραυματισμούς που ταλαιπωρούν τον τελευταίο καιρό την ομάδα. Οι αρχικές ανησυχίες επιβεβαιώθηκαν πριν από λίγες μέρες με τον σοβαρό τραυματισμό του Δημητρακή (ρήξη χιαστών) και συνεχίστηκε με μικροτραυματισμούς 2-3 άλλων παιδιών που στερούν από την ομάδα να μπορεί να προετοιμαστεί πλήρης για τη δύσκολη συνέχεια. Ευχόμαστε σε όλα τα παιδιά να επιστρέψουν γρήγορα από τους τραυματισμούς τους και ιδιαίτερα του Δημητρακή που έχει και το μεγαλύτερο πρόβλημα. Η ομάδα θα είναι δίπλα του και θα τον περιμένει να επιστρέψει γερός και πάλι στο παρκέ.

Παρ' όλα αυτά η ομάδα δείχνει χαρακτήρα, προσφέρει καλό μπάσκετ στους φίλους της και δείχνει από πολύ νωρίς ότι δεν ανήκει σε αυτή την κατηγορία αρκεί να μείνει συγκαντρωμένη στη συνέχεια.

Επόμενο ραντεβού την Πέμπτη 29/10 στις 21:45 στο γήπεδό μας με τον Κεραυνό Ζωγράφου.

21/10/2015

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 40-53 (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

Πολύ καλή εμφάνιση στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα πραγματοποίησε η ομάδα μας απέναντι στο Μαρούσι που είχε 2/2 νίκες.

Από το πρώτο λεπτό ήμασταν κυρίαρχοι στον αγώνα, δεν απειληθήκαμε σε κανένα σημείο του παιγνιδιού και μόνο στο τέλος χαλαρώσαμε λίγο και μειώθηκε η διαφορά.

Η ομάδα φαίνεται ότι παιχνίδι με παιχνίδι βρίσκει τα πατήματά της και δείχνει τίς δυνατότητές της για μια πολύ καλή συνέχεια. Κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι και προχωράμε.

18/10/2015

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ : 52-58 (ΠΑΙΔΙΚΟ)

17/10/2015

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ : 60-35 (ΕΦΗΒΟΙ)

Άνετη νίκη για την ομάδα μας απέναντι σε μια πολύ πιο αδύνατη ομάδα. Το παιχνίδι ήταν μια ευκαιρία για να μοιραστεί ο χρόνος σε όλα τα παιδιά και να γίνουν διάφορες δοκιμές ενόψει της δύσκολης συνέχειας

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 42-22 (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ)

16/10/2015

ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 50-72 (ΑΝΤΡΕΣ)

Πολύ καλή εμφάνιση από την ομάδα μας, συγκεντρωμένη σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού με πιεστική άμυνα και με πολλές επιλογές στην επίθεση δεν άφησε τον αντίπαλο σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να σκεφτεί ότι μπορεί να διεκδικήσει κάτι από αυτό το παιχνίδι. Αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα η ομάδα δείχνει σίγουρη, βρίσκει τα πατήματά της και υπόσχεται καλό μπάσκετ για τη συνέχεια. Χωρίς να λέμε μεγάλα λόγια πρέπει να μείνουμε συγκεντρωμένοι και προσγειωμένοι και σε κάθε αγώνα να πλησιάζουμε περισσότερο το στόχο…

14/10/2015

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ : 68-63 (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

Παιχνίδι για γερά νεύρα που κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο, συναρπαστικό από άποψη διακύμανσης του σκορ. Και οι δύο ομάδες κοντά στο σκορ, πότε η μία μπροστά πότε η άλλη, ανοιχτό παιχνίδι με την ομάδα μας πιο δυνατή και συγκεντρωμένη στα τελευταία κρίσιμα λεπτά. Έγιναν λάθη που πρέπει να διορθώσουμε στα επόμενα παιχνίδια και να παρουσιαστούμε πιο δυνατοί στη συνέχεια

11/10/2015

ΑΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 45-26 (ΕΦΗΒΟΙ)

ΑΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. –ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 52-35 (ΠΑΙΔΕΣ)

9/10/2015

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 : 77-30 (ΑΝΔΡΙΚΟ)

Άνετη νίκη για την ομάδα μας στο ξεκίνημα της σεζόν απέναντι σε μια πολύ αδύνατη ομάδα. Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική, κάτι που άλλωστε το δείχνει και το τελικό σκορ. Το θετικό από το παιχνίδι εκτός φυσικά από τη νίκη είναι ότι ο προπονητής είχε τη δυνατότητα να δοκιμάσει πράγματα σε συνθήκες επίσημου αγώνα που θα φανούν χρήσιμα για τη συνέχεια.

7/10/2015

ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 39-31 (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

Άσχημη αρχή σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι όπου η ομάδα μας παρουσιάστηκε κατώτερη του αναμενομένου. Βιαστικές επιλογές στην επίθεση χωρίς υπομονή, αστοχία ακόμα και στις βολές, αρκετά λάθη στην πίεση του αντιπάλου και γενικά κακή μέρα για όλη την ομάδα.

Η ομάδα μέσα από τις προπονήσεις θα διορθώσει πράγματα έτσι ώστε την επόμενη αγωνιστική να παρουσιαστεί πανέτοιμη για την πρώτη της νίκη.

3/10/2015

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ : 42-62 (ΠΑΙΔΕΣ)

Πολύ βελτιωμένη παρουσιάστηκε η ομάδα μας σε σχέση με προηγούμενες εμφανίσεις. Το σκορ δεν δείχνει τη μεγάλη προσπάθεια που έκαναν τα παιδιά. Σε όλο τον αγώνα ήμασταν πολύ κοντά, ειδικά στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε ακόμα και στους 2 πόντους, ενώ στο τέλος και λόγω κούρασης και λόγω βολών διαμορφώθηκε το αποτέλεσμα. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ένας τραυματισμός χάλασε την καλή διάθεση της ομάδας, αλλά σύμφωνα με τελευταία ενημέρωση ευτυχώς δεν είναι κάτι σοβαρό.

Περαστικά Φίλιππε!!!

3/10/2015

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 23-44 (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ)

Μεγάλη νίκη για την ομάδα μας παρά τις ελλείψεις. Ελλείψεις που έχουν να κάνουν με τις αποχωρήσεις αρκετών κοριτσιών λόγω ηλικίας. Το ευχάριστο βέβαια είναι ότι έχουν έρθει αρκετά κορίτσια που χρειάζονται όμως αρκετή δουλειά. Η νίκη αυτή δίνει στα κορίτσια εμπιστοσύνη και ελπίδα για μια πολύ καλή συνέχεια.

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ : 38-77 (ΕΦΗΒΟΙ)