Το παλέψαμε αλλά …

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ : 36-48

Σε όλο το πρώτο ημίχρονο είμασταν κοντά στο σκορ, περιορίσαμε αρκετά τα δυνατά σημεία της αντίπαλης ομάδας κι αν είμασταν πιο εύστοχοι στις βολές και τα λέι απ το αποτέλεσμα θα ήταν διαφορετικό (17-27). Στη συνέχεια κάναμε ένα πολύ κακό τρίτο δεκάλεπτο και σε συνδυασμό με τα 4 συνεχόμενα τρίποντα που δεχτήκαμε είχε σαν αποτέλεσμα η διαφορά να φτάσει πάνω από τους 20 πόντους (22-43). Στο τέταρτο δεκάλεπτο κάναμε πολύ μεγάλη προσπάθεια και σε άμυνα και σε επίθεση αλλά η διαφορά ήταν αρκετά μεγάλη για να μπορέσει να γυρίσει το παιχνίδι.

Αυτό που κρατάμε σήμερα είναι ότι δεν παρατήσαμε το παιχνίδι όταν αυτό άρχιζε να ξεφεύγει και το παλέψαμε μέχρι το τέλος. Συνεχίζουμε την δύσκολη προσπάθεια, κοιτώντας το επόμενο παιχνίδι.

Δεκάλεπτα: 9-16, 17-27, 22-43, 36-48.

ΦΟΤ (Μουστάκας, Καλόσακας): Βασιλοπούλου 2, Χαϊνά 9, Χριστοδούλου 7, Κανέλλου 13, Φιλιππάκη 1, Γκιζάνη 4, Παπαντώνη, Κοτσασπύρου, Καμπούρη, Θεοδωράτου, Βελέντζα, Τσουλούφη.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Νίκλας, Γραμματικοπούλου): Φωτοπούλου, Παστρωμά 3, Ζυγογιάννη, Σατρατζέμη 2, Μοίρα 9 , Κεβαρόρ 4 (1), Χαραλαμπίδου, Γιουκάκη 6 (2), Αστραντίνη 8 (2), Γιαννακάκου 3 (1), Σκαρογιάννη 13, Πολιτοπούλου.