Νίκη εκτός έδρας για τους άντρες

ΚΑΛΥΒΙΑ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ :56-69

Άλλη μια νίκη για την ομάδα μας, αυτή τη φορά απέναντι στην ομάδα των Καλυβίων. Ξεκινήσαμε νευρικά το παιχνίδι με 5 διαδοχικές άστοχες προσπάθειες και το σκορ να διαμορφώνεται στο 4-0 περίπου 6΄ πριν τη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου. Ήταν και η τελευταία φορά που η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε στο σκορ. Με πολύ πίεση στην άμυνα και καλές επιλογές στην επίθεση κάναμε ένα σερί 8-0 και έτσι κλείσαμε το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενοι 9 πόντους (11-20). Ουσιαστικά το παιχνίδι από κει και πέρα κύλησε άνετα για την ομάδα μας με τη διαφορά να κυμαίνεται στους 10 με 15 πόντους παρ΄όλες τις φιλότιμες προσπάθειες της αντίπαλης ομάδας να πιέσει σε όλο το γήπεδο με παγίδες σε δάφορα σημεία του παιχνιδιού.

Η ομάδα μας αυτή την περίοδο βρέθηκε σε δύσκολη θέση έχοντας συνεχόμενους τραυματισμούς αθλητών της. Ευχόμαστε περαστικά στα παιδιά και ελπίζουμε η κακοτυχία να σταματήσει εδώ. Προετοιμαζόμαστε για το πολύ δύσκολο παιχνίδι της επόμενης εβδομάδας με τα Γλυκά νερά και πιστεύουμε ότι θα είμαστε έτοιμοι.