Χαμένη ευκαιρία

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ : 38-43

Χαμένη ευκαιρία σήμερα για μια νίκη απέναντι στην τέταρτη ομάδα της κατηγορίας. Ξεκινήσαμε πολύ νευρικά το παιχνίδι και για 6΄ δεν είχαμε πετύχει καλάθι κλείνοντας τελικά το 1ο δεκάλεπτο με 6-12. Στο 2ο μπήκαμε δυνατά, περιορίσαμε πολύ τα δυνατά σημεία του αντιπάλου, πήραμε λογικές προσπάθειες στην επίθεση παίζοντας αρκετά καλά κλείνοντας το ημίχρονο με 22-24. Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι δεν ήταν καλό με πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες, με πολλές χαμένες βολές για την ομάδα μας που κυνήγησε το αποτέλεσμα μέχρι τα τελευταία δευτερόλεπτα χωρίς τελικά να τα καταφέρει.

Συνεχίζουμε να κοιτάμε μπροστά στα παιχνίδια που απομένουν για να πετύχουμε τελικά το στόχο.

Δεκάλεπτα: 6-12, 22-24, 30-35, 38-43.

ΦΟΤ ΧΑΛΑΝ. (Καλόσακας): Φιλιππάκη, Χαϊνά 3 (1), Χριστοδούλου 9 (1), Παπαντώνη 7, Μπαβιόλη 2, Βασιλοπούλου, Καμπούρη, Θεοδωράτου 2, Βελέντζα 2, Τσουλούφη 2, Κανέλλου 11 (1).

ΚΡΟΝΟΣ (Παπαδέλος, Χατζηιωαννίδης): Παππά 2, Βαμβακά 8, Στεργίου 3 (1), Αγγελίδη 8 (2), Χειλάκη 2, Αγιάσογλου, Μελαχροινίδη 4, Γκουτσούλα, Κυριακάκη, Αυγουστίνου 5 (1), Μουρντ 7, Κασίμη 4.