Ντέρμπυ με τα όλα του

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ : 46-51

Μεγάλο παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ομάδες που προηγούνταν στη βαθμολογία. Για 37 λεπτά η ομάδα μας βρισκόταν μπροστά στο σκορ και στο τέλος έχασε στις λεπτομέρειες. Αλλά ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή.

Μπήκαμε δυνατά από το πρώτο λεπτό, βγάζοντας ενέργεια και παρ' όλο που το σκορ κρατήθηκε σε χαμηλά επίπεδα, καταφέραμε να δημιουργήσουμε μια διαφορά 7-9 πόντων μέχρι το τέλος του ημιχρόνου (23-15). Συνεχίσαμε στον ίδιο ρυθμό και στο τρίτο δεκάλεπτο, ενώ όσο προχωρούσε η ώρα το παιχνίδι άρχισε να αποκτά μια άγρια ομορφιά με την ομάδα των Γλυκών νερών να πλησιάζει στο σκορ τελειώνοντας το τρίτο δεκάλεπτο 35-30. Το παιχνίδι κυλούσε με τον ίδιο ρυθμό μέχρι το 37' . Τότε ήταν που η αντίπαλη ομάδα πέρασε για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ (41-42). Στη συνέχεια καταφέραμε πάλι να προηγηθούμε 46-43. Δύο άστοχες προσπάθειες από μας και 3'' εις βάρος μας και 2 τρίποντα πάνω σε άμυνα και ένα λέι απ για την αντίπαλη ομάδα στο τελευταίο λεπτό διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Κρατάμε την μεγάλη προσπάθεια που κάναμε σήμερα και συνεχίζουμε …