Μείναμε από δυνάμεις

ΑΟΚ ΣΠΑΤΑ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 62-51

Άσχημη εμφάνιση και ήττα για την ομάδα μας απέναντι σε μια ομάδα που δεν παρουσίασε κάτι το ιδιαίτερο. Ήταν ένα παιχνίδι κλειστό στα 3 πρώτα δεκάλεπτα που οι ομάδες πήγαιναν πόντο – πόντο. Σε αυτό το διάστημα είχαμε πρόβλημα στην άμυνα κάτω από το καλάθι, χάσαμε πολλά ριμπάουντ με αποτέλεσμα οι αντίπαλοί μας να κάνουν δεύτερες και τρίτες επιθέσεις. Μπήκαμε στο τέταρτο δεκάλεπτο με σκορ 42-41 και εκεί που θα περίμενε κανείς να έχει επηρεαστεί η ομάδα των Σπατών από τη διακοπή που έγινε εξαιτίας του εκνευρισμού των παικτών της, αντί αυτού εμείς χάσαμε τελείως τη συγκέντρωσή μας με αποτέλεσμα το επιμέρους σκορ στην τελευταία περίοδο να είναι 20-10. Βέβαια πρέπει να επισημάνουμε ότι σε αυτό βοήθησε και το γεγονός ότι η ομάδα στο τέλος έμεινε από δυνάμεις μιας και δεν βοήθησαν όσο θα έπρεπε οι παίκτες από τον πάγκο και γι αυτό περιορίστηκε πολύ ο χρόνος συμμετοχής τους.

Συνεχίζουμε να δουλεύουμε πάνω στις αδυναμίες μας με σκοπό να αξιοποιήσουμε όλο το ρόστερ που είναι σίγουρο ότι θα χρειαστεί  πολύ στη συνέχεια.