Συνέχεια στις νίκες

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΔΑΦΝΗΣ : 61-53

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα μας απέναντι στην ομάδα που πριν από το παιχνίδι ήταν μία νίκη κάτω από μας. Ξεκινήσαμε πολύ δυνατά το παιχνίδι, κυκλοφορήσαμε πολύ καλά την μπάλα, είχαμε πολύ καλές επιλογές στην επίθεση και το σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο διαμορφώθηκε σε 22-12. Κάπου εκεί θα μπορούσε να πει κανείς ότι τελείωσε το παιχνίδι. Στα δύο επόμενα δεκάλεπτα το παιχνίδι κυλούσε στον ίδιο ρυθμό με την διαφορά να κυμαίνεται από 9 έως 15 πόντους. 5:30΄ πριν το τέλος ο αντίπαλος προπονητής αποφάσισε να τα παίξει όλα για όλα βάζοντας κάποιους νεαρότερους παίκτες στην πεντάδα με σαφή εντολή να πιέζουν σε όλο το γήπεδο. Το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν τη διαφορά στους 7 πόντους 3:30΄ λεπτά πριν το τέλος. Η ομάδα μας αντιμετώπισε πολύ σωστά όλη αυτή την πίεση και απέδειξε σήμερα ότι βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση και αντιμετωπίζει με μεγάλη αισιοδοξία τη συνέχεια.