Αυλαία σήμερα για μια φανταστική χρονιά!

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 78-71 παρ. (65-65 κ.α)

Με το σημερινό παιχνίδι έκλεισε μια καταπληκτική χρονιά για την ομάδα μας. Παιχνίδι για γερά νεύρα και πολλές ανατροπές κρίθηκε στην παράταση στις λεπτομέρειες. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν κάπως υποτονικοί με αρκετά κενά στην άμυνα ακολουθώντας στο σκορ την ομάδα της Δάφνης (41-32). Στο δεύτερο ημίχρονο παρουσιαστήκαμε διαφορετικοί γνωρίζοντας πως με νίκη τερματίζουμε πρώτοι, ξεκινήσαμε με ένα σερί 7-0 και δείξαμε ότι το θέλουμε πολύ. Στη συνέχεια με ένα ακόμα σερί 13-0 αυτή τη φορά περάσαμε μπροστά 46-52 και λίγο μετά περίπου στα μισά του τέταρτου δεκαλέπτου 50-60. Εκεί κάπου χαλαρώσαμε πιστεύοντας ότι το παιχνίδι τελείωσε και ο Θρίαμβος έκανε το δικό του σερί 15-2 24΄΄ πριν το τέλος. Στην τελευταία επίθεση κερδίσαμε 3 βολές και στείλαμε το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί παρουσιαστήκαμε πολύ άστοχοι και με τις συνεχόμενες βολές από το Θρίαμβο διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα (78-71).

Συγχαρητήρια στον προπονητή, τους παίκτες, τους εφόρους και όσους βρίσκονται κοντά στην ομάδα για τη φετινή εκπληκτική χρονιά. Η ομάδα κατάφερε δεύτερη συνεχόμενη άνοδο σκαρφαλώνοντας έτσι για πρώτη φορά στην ιστορία της στη Β΄ κατηγορία. Αυτό κυρίως οφείλεται στη σκληρή δουλειά και στο πολύ καλό κλίμα που υπάρχει σε όλη την ομάδα. Είμαστε σίγουροι πως αυτό θα συνεχιστεί και του χρόνου και ευχόμαστε κι άλλες επιτυχίες σε αυτή την ομάδα γιατί το αξίζει!!!