Ξεκίνημα με νίκη

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 72-74

Ξεκίνημα με νίκη στο κύπελο για την ομάδα μας απέναντι σε μια ομάδα Β΄ ΕΣΚΑ όπως είναι τα Γλυκά Νερά. Τρεις εβδομάδες πριν αρχίσει το πρωτάθλημα και οι δύο ομάδες εμφανίστηκαν ανέτοιμες σε έναν αγώνα που σε σχέση με τη διακύμανση του σκορ ήταν συναρπαστικός. στο πρώτο ημίχρονο η αντίπαλη ομάδα πατούσε λίγο καλύτερα στο γήπεδο. Εμείς είχαμε κάποια προβλήματα στην οργάνωση του παιχνιδιού και στην άμυνα κοντά στη ρακέτα. Μας επηρέασε και ο τραυματισμός του Παναγιώτη στην αρχή του δεύτερου δεκαλέπτου με αποτέλεσμα να κλείσει το ημίχρονο με διαφορά 9 πόντων (36-27). Στο δεύτερο ημίχρονο παρουσιαστήκαμε καλύτεροι στην άμυνα και με καλύτερες επιλογές στην επίθεση με αποτέλεσμα 3 λεπτά πριν το τέλος να είμαστε 7 πόντους μπροστά. στο τελευταίο λεπτό η διαφορά κυμαινόταν μεταξύ 2 και 5 πόντων και παρ' όλα τα συνεχόμενα φάουλ που έκαναν οι αντίπαλοι, φανήκαμε ψύχραιμοι στις βολές και κρατήσαμε τη νίκη μέχρι το τέλος. Στο τέλος του αγώνα ήρθαν και τα ευχάριστα για την κατάσταση του Παναγιώτη (περαστικά) και προετοιμαζόμαστε για το παιχνίδι της Πέμπτης με το Γαλάτσι.