Έγινε η αρχή

ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΣΩΝ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 65-73

Η πρώτη νίκη για την ομάδα μας σε ένα γήπεδο με πλαστικό τάπητα και "ημίφως" από τη μια ρακέτα. Δεν ξεκινήσαμε καλά στο πρώτο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα στο 6΄ το σκορ να είναι 13-5. Από εκεί και μετά η ομάδα πίεσε καλύτερα στην άμυνα και λειτούργησε πολύ καλά στην επίθεση κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο ισόπαλη 16-16. Το παιχνίδι από το ξεκίνημα του δεύτερου δεκαλέπτου μέχρι το τέλος του 3ου πήγαινε πόντο – πόντο χωρίς να μπορεί καμιά ομάδα να ξεκολλήσει στο σκορ. Και σε εκείνο το σημείο όλα άλλαξαν. Μπήκαμε στο 4ο δεκάλεπτο αποφασισμένοι να πάρουμε τη νίκη ανεβάζοντας την ένταση στην άμυνα και σε συνδυασμό με 3-4 μεγάλα σουτ στην επίθεση κλείδωσαν τη νίκη για την ομάδα μας.

Από παιχνίδι σε παιχνίδι η ομάδα μας βελτιώνεται σε όλους τους τομείς και φαίνεται στο γήπεδο η δουλειά που γίνεται στην προπόνηση. Συγχαρητήρια σε όλους για αυτή τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 16-16, 33-34, 49-49, 65-73.

ΕΘΝ. ΕΛΛ. (Διδάχος): Κολαΐτης, Βιτζηλαίος 6, Βελέντζας 7, Αγόρης 3 (1), Πολυχρονόπουλος 12, Μπρατσιώτης 7, Σωρανίδης 2, Κιούσης, Μπάρτζης 12 (2), Δεληγιάννης 2, Αναγνώστου 14 (2), Γλυκόπουλος.

ΦΟΤ (Σπηλιωτόπουλος): Βόσικας 18 (1) Πιαλόγλου 5, Τενεκίδης, Χαμηλός, Καζαντζιάν, Φραγκούλης,Κατσουλάρης 2 , Ζερβολέας 3 Κουγιανός 25 (4), Καλλινίδης 2, Πολίτης 16 (1), Φύτρος 2.