ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛ. : 52-58 (ΠΑΙΔΙΚΟ)

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 37-33 παρ. (κ.α. 28-28)(ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ)

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. : 38-43 (ΕΦΗΒΙΚΟ)

27/11/2015

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ : 52-42 (ΑΝΤΡΕΣ)

Αγχωτική αλλά σημαντική νίκη για την ομάδα μας. Σε αυτη την περίοδο που η ομάδα δεν βρίσκεται στα καλύτερά της είναι πολύ σημαντικό να μπορεί να κερδίζει και όταν δεν παίζει καλά.

Όσο για το παιγνίδι μέχρι το 35΄οι ομάδες πήγαιναν πόντο – πόντο χωρίς καμία να μπορεί να ξεχωρίσει. Σε εκείνο το σημείο η ομάδα έπαιξε πολύ καλή άμυνα και έτσι αποκαταστάθηκε η ισορροπία και κερδίσαμε φυσιολογικά τον αγώνα. Είμαστε σίγουροι ότι μέσα από τις προπονήσεις η ομάδα θα γυρίσει και πάλι στις καλές εμφανίσεις και θα επιβεβαιώσει τις υψηλές προσδοκίες.

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 22-46 (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

Καλή εμφάνιση και πολύ σημαντική νίκη για την ομάδα μας που σιγά σιγά βρίσκει ρυθμό και βγάζει ένα μέρος των δυνατοτήτων της. Σε ότι αφορά το συγκεκριμένο παιγνίδι επιβάλλαμε το ρυθμό μας από το πρώτο λεπτό, δεν αφήσαμε τον αντίπαλο σε κανένα σημείο να μπει στο παιγνίδι με αποτέλεσμα να έρθει φυσιολογικά και άνετα η νίκη. Χαρακτηριστικά μέχρι το 37΄ η ομάδα είχε δεχτεί 15 πόντους (ημίχρονο 13-21).

Συνεχίζουμε τη σκληρή δουλειά έτσι ώστε να παρουσιαστούμε πανέτοιμοι στα επόμενα δύσκολα παιγνίδια.

22/11/2015

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 31-37 (ΠΑΙΔΙΚΟ)

21/11/2015

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗ : 24-72 (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ)

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 75-54 (ΕΦΗΒΙΚΟ)

20/11/2015

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ : 70-65 (ΑΝΤΡΕΣ)

Έκτη νίκη σε επτά παιγνίδια για την ομάδα μας. Νίκη που ήρθε δύσκολα όπως δείχνει και το τελικό σκορ. Ξεκινήσαμε το παιγνίδι υποτονικά, εγκλωβιστήκαμε στο ρυθμό των αντιπάλων σε ένα παιγνίδι 5 εναντίον 5 και φτάσαμε στο ημίχρονο να χάνουμε με 5 πόντους. Εκεί αλλάξαμε το ρυθμό, τρέξαμε παίξαμε πιο πιεστική άμυνα και κλείσαμε το 3ο δεκάλεπτο προηγούμενοι με 7 πόντους. Εκεί πιστέψαμε ότι το παιγνίδι τελείωσε και παραλίγο να το πληρώσουμε. Ο Μαίανδρος ήταν εύστοχος από μακρυά και σε συνδυασμό με τα επιθετικά ριμπάουντ έφτασαν το ματς στον πόντο στα τελευταία 50 δευτερόλεπτα. Εκεί το παιγνίδι κρίθηκε στις βολές και στο πιο καθαρό μυαλό που είχαμε στο τέλος.

Η σημερινή ήταν πολύ σημαντική γιατί χωρίς να είμαστε τον τελευταίο καιρό στην καλύτερη κατάσταση παίρνουμε τους βαθμούς μένοντας πολύ κοντά στην κορυφή. Η ομάδα θα βρει τα πατήματά της και θα παρουσιαστεί πανέτοιμη στις επόμενες αγωνιστικές.

18/11/2015

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ : 62-58 (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

Πολύ σημαντική νίκη που ήρθε στην παράταση (κα 55-55). Μουδιασμένο ξεκίνημα, κενά στην άμυνα, η ομάδα ψαχνόταν στο πρώτο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα το επιμέρους σκορ να είναι 12-16. Στη συνέχεια προσέξαμε την άμυνα, προσπαθήσαμε περισσότερο, κυνηγήσαμε τις φάσεις, δείξαμε μεγάλη διάθεση παρ’ όλο που δεν μας έβγαινε το παιγνίδι με αποτέλεσμα το προβάδισμα να αλλάζει κάτοχο πολύ συχνά. Στο τελευταίο δεκάλεπτο δείξαμε πάθος, ανατρέψαμε διαφορά μέχρι και 7 πόντων και δείχναμε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να χάσουμε. στην παράταση πια φαινόταν ότι το θέλαμε περισσότερο και φυσιολογικά ήρθε αυτό το αποτέλεσμα.

Είναι γεγονός ότι η ομάδα δεν έχει βρει ακόμα τα πατήματά της και είναι πολύ σημαντικό στην πορεία αυτή να κερδίζει αυτά τα παιγνίδια που όχι μόνο δίνουν τους πόντους της νίκης αλλά φτιάχνουν και το χαρακτήρα αυτής της ομάδας που κατά τό ήμισυ είναι καινούργια και σίγουρα περιμένουμε καλύτερη συνέχεια.

15/11/2015

ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ.ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 40-41 (ΕΦΗΒΙΚΟ)

ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛ. – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 58-37 (ΠΑΙΔΙΚΟ)

14/11/2015

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΤΥΦΩΝ ΑΣ : 65-34 (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ)

13/11/2015

ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 79-69 (ΑΝΤΡΕΣ)

Ντέρμπυ κορυφής και πρώτη ήττα για την ομάδα μας. Μέχρι το 25ο λεπτό ελέγχαμε το παιγνίδι, την περισσότερη ώρα ήμασταν μπροστά στο σκορ και φαινόταν ότι μπορούσαμε να το κερδίσουμε. Σε εκείνο το σημείο που το σκορ ήταν 51-59, η ομάδα κατέρρευσε. Ακολούθησε ένα σερί 20-3 από τη γηπεδούχο ομάδα και φυσιολογικά ήρθε η ήττα.

Πιστεύουμε ότι η ομάδα θα μελετήσει τα λάθη της, θα βάλει το κεφάλι κάτω και θα δουλέψει ακόμα περισσότερο έτσι ώστε το σημερινό παιγνίδι να αποτελέσει μια άσχημη παρένθεση και να παρουσιαστούμε πιο δυνατοί σε όλα τα επίπεδα για τη συνέχεια.

11/11/2015

ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 23-56 (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

Το σημερινό παιγνίδι δεν αντέχει σε καμία κριτική. Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων εμφανής. Κρατάμε μόνο τη νίκη και προετοιμαζόμαστε για τα επόμενα δύσκολα παιγνίδια που έρχονται.

8/11/2015

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 61-60 (ΕΦΗΒΙΚΟ)

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 61-31 (ΠΑΙΔΙΚΟ)

6/11/2015

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ : 71-60 (ΑΝΤΡΕΣ)

4/11/2015

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ : 40-42 (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

Πολύ άσχημη εμφάνιση από την ομάδα μας – ίσως η χειρότερη φετινή – που συνδυάστηκε με ήττα μέσα στην έδρα μας . Παρά την κακή εμφάνιση θα μπορούσαμε να κερδίσουμε αν κάναμε λιγότερα λάθη στις κρίσιμες στιγμές.

Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν μπήκαμε στον αγώνα, δεν είχαμε ενέργεια δεν είχαμε συγκέντρωση και γενικά βρισκόμασταν σε άλλο γήπεδο.

Αυτό που πρέπει να κάνουμε από δω και πέρα αρχής γενομένης από το επόμενο παιγνίδι είναι να βάλουμε τα κεφάλια μέσα, να προσγειωθούμε, να δουλέψουμε περισσότερο έτσι ώστε να παρουσιαστούμε πολύ καλύτεροι ως ομάδα στη συνέχεια.

1/11/2015

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ : 40-43 (ΠΑΙΔΙΚΟ)

Κρίμα!!! Καλή εμφάνιση από την ομάδα μας που πάλεψε σε όλο το παιγνίδι για τη νίκη. Τα παιδιά είχαν πάθος, κυνηγούσαν όλες τις φάσεις και ήταν ανταγωνιστικοί μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Τα λάθη στο τελευταίο λεπτό και οι ελεύθερες βολές μας στέρησαν τη νίκη. Η ομάδα θα πρέπει να δουλέψει στις προπονήσεις πάνω στις αδυναμίες της έτσι ώστε να παρουσιάζεται καλύτερη κάθε φορά.