ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ Β – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 70-33 (ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ)

marousi 1 marousi 2

25/2/2016

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 48-84 (ΑΝΤΡΕΣ)

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη νίκη για την ομάδα μας 3 αγωνιστικές πριν από το τέλος.

Μουδιασμένο ξεκίνημα στα πρώτα 5΄ με το σκορ να είναι 10-4. Από εκείνο το σημείο και μετά μόνο μία ομάδα υπήρχε στο γήπεδο. Παίξαμε καλή άμυνα, πήραμε τα ριμπάουντ, βγάλαμε ενέργεια και είχαμε πολύ καλές επιλογές στην επίθεση με το αποτέλεσμα στο ημίχρονο να είναι 24-37. Στο δεύτερο ημίχρονο ανεβάσαμε ρυθμό και φυσιολογικά ήρθε το τελικό αποτέλεσμα. Αξίζει να σημειωθεί ότι πήραν όλοι οι παίκτες αρκετό χρόνο συμμετοχής και ανταποκρίθηκαν πλήρως.

3/2/2016

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ : 52-44 (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

Άλλη μια νίκη για την ομάδα μας, η δέκατη συνεχόμενη, απέναντι σε μια ομάδα που διεκδικεί την είσοδό της στα πλέι – οφ. Μια "επαγγελματική" νίκη όπως θα λέγαμε μιας και η απόδοσή μας δεν κυμάνθηκε σε υψηλά επίπεδα.

Μπήκαμε πολύ δυνατά στο παιχνίδι παίξαμε πολύ καλή άμυνα και τελειώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο με 17-5. Στη συνέχεια χαλαρώσαμε λίγο, χάσαμε τη συγκέντρωσή μας, δεν μπήκαν μερικά εύκολα καλάθια και αυτό δημιούργησε εκνευρισμό με αποτέλεσμα να τελειώσει το ημίχρονο 24-19. Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν συνέχεια μπροστά στο σκορ με διαφορά κοντά στους 10 πόντους, ανταποκριθήκαμε στην πίεση των αντιπάλων και παρ' όλο ότι χάσαμε πολλές βολές, στην πραγματικότητα δεν κινδυνέψαμε ποτέ να χάσουμε αυτό το παιχνίδι.

Απομένουν ακόμα 8 παιχνίδια και πρέπει να παραμείνουμε σοβαροί μέχρι το τέλος για να τερματίσουμε στην κορυφή και να αποφύγουμε τα πλέι-οφ.

Συγχαρητήρια σε όλους γι αυτό που έχουμε πετύχει μέχρι σήμερα!!!