Καλή εμφάνιση που αφήνει υποσχέσεις για τη συνέχεια

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 57-49

Καλή εμφάνιση από την ομάδα μας, εκτός έδρας, απέναντι σε μια από τις καλές ομάδες της κατηγορίας. Ξεκινήσαμε πολύ καλά με σωστή πίεση στην άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση με σκορ πρώτου δεκαλέπτου 16-17. Μπήκαμε δυνατά και στο 2ο δεκάλεπτο με το σκορ να διαμορφώνεται στο 19-25. Εκεί κολλήσαμε, κάναμε κάποια εύκολα λάθη, δώσαμε την ευκαιρία στην αντίπαλη ομάδα να εκτελέσει αρκετές βολές κάνοντας ένα σερί 12-0 κλείνοντας τι]ο ημίχρονο με σκορ 31-25. Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίσαμε να παλεύουμε το παιχνίδι μέχρι το τέλος αλλά κάποιες άστοχες προσπάθειες καθόρισαν το τελικό αποτέλεσμα.

Από το σημερινό παιχνίδι κρατάμε την καλή εμφάνιση που αφήνει υποσχέσεις για τη συνέχεια. Η ομάδα βρίσκει τα πατήματά της και δείχνει ικανή να αντιστρέψει την εικόνα της μέχρι σήμερα.

Δεκάλεπτα: 16-17, 31-25, 47-41, 57-49.

ΚΡΟΝΟΣ (Παπαδέλος, Χατζηιωαννίδης): Βαμβακά 14, Στεργίου 4, Μαγιντόμπε, Αγγελίδη 9, Μουρντ 13, Αγιάσογλου, Μελαχροινίδη 1, Κυριακάκη, Αυγουστίνου 10, Κασίμη 6, Χειλάκη, Βλαχοπούλου.

ΦΟΤ (Καλόσακας): Βασιλοπούλου 9 (1), Χαϊνά 6, Χριστοδούλου 8, Κανέλλου 8, Φιλιππάκη 3, Γκιζάνη 4, Παπαντώνη, Φωτοπούλου 2, Καμπούρη, Θεοδωράτου 9 (1), Βελέντζα, Τσουλούφη.