Αυτό που μετράει είναι η νίκη

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ – ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 43-49

Αυτό που κρατάμε από το σημερινό παιχνίδι είναι μόνο η νίκη. Η εμφάνιση της ομάδας μας δεν ήταν καλή. Ξεκινήσαμε τον αγώνα (6-12) και φαινόταν ότι θα κερδίζαμε εύκολα αλλά απανωτά λάθη διαμόρφωσαν το σκορ στο τέλος της πρώτης περιόδου σε 12-12. Ίδια εικόνα και στο 2ο δεκάλεπτο με την ομάδα μας να παίρνει διαφορά 6-7 πόντους αλλά να την χάνει γρήγορα και τελικά το ημίχρονο να τελειώνει 22-28. Στο τρίτο δεκάλεπτο κάναμε το ένα λάθος μετά το άλλο και επιτρέψαμε στην ομάδα της Κερατέας να κάνει ένα 10-0 (32-28). Παραμείναμε άσφαιροι για 8΄ . 1΄και 50΄΄ πριν το τέλος του 3ου δεκαλέπτου βάλαμε καλάθι και κερδίσαμε και φάουλ. Από εκείνη τη στιγμή μέχρι το τέλος του δεκαλέπτου κάναμε ένα σερί 11-0,  διαμορφώνοντας το σκορ στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου σε 32-39. Αξιοσημείωτο το καλάθι που πετύχαμε σε νεκρό χρόνο πίσω από τη σέντρα. Πάνω κάτω τα ίδια ισχύουν και στ 4ο δεκάλεπτο με το σκορ να διαμορφώνεται φυσιολογικά στο τέλος.

Αυτά τα παιχνίδια πρέπει να τα κερδίζεις με κάθε τρόπο ανεξάρτητα αν παίζεις καλά ή όχι. Πρέπει να διορθώσουμε πράγματα για να είμαστε πιο έτοιμοι στη συνέχεια