Με το ένα πόδι στη Β΄

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΣΠΑΤΑ : 74-46

Ακόμη μία σημαντική νίκη για την ομάδα μας στ δρόμο για την άνοδο στη Β΄κατηγορία. Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά. φαινόταν στο πρώτο δεκάλεπτο σαν να μην πατάγαμε καλά, ήμασταν νευρικοί, χωρίς να είμαστε καλοί στην άμυνα με αποτέλεσμα οι αντίπαλοι να το εκμεταλευτούν και να τελειώσουν το δεκάλεπτο με σκορ 12-19. Στο δεύτερο μπήκαμε πιο δυνατά ενώ παράλληλα χρησιμοποιήθηκε και ο Βόσικας που δεν ήταν 100% καλά σε σχέση με τον πρόσφατο τραυματισμό του και σε συνδυασμό με την ταχύτητα του Χαμηλού ισοφαρίσαμε σε 26-26 4΄πριν το τέλος. Σε εκείνο το σημείο αρχίσαμε να πιέζουμε παντού, κλέψαμε μπάλες, βγάλαμε πολύ ενέργεια σε άμυνα και επίθεση και μέσα σε 2΄κάναμε ένα σερί 8-0 και κάπου εκεί τα πράγματα πήραν το δρόμο τρους. Στο τρίτο δεκάλεπτο συνεχίσαμε σε αυτό το ρυθμό διαλύοντας κάθε σκέψη των αντιπάλων για αντίδραση ένώ στο τέταρτο δεκάλεπτο κάναμε συντήρηση δυνάμεων χρησιμοποιώντας κυρίως τους νέους παίκτες της ομάδας μας κάτι που αποτελεί και το μεγάλο κέρδος του αποψινού παιχνιδιού εκτος φυσικά από τη νίκη.

Τα παιδιά έχουν κάνει έναν καταπληκτικό δεύτερο γύρο παρά τα σημαντικά προβλήματα τραυματισμών και βαδίζουν πανάξια για μια εκ των τριών πρώτων θέσεων που οδηγοιύν στην άνοδο. Πολλά συγχαρητήρια στον προπονητή και σε όλα τα παιδιά!!!

Δεκάλεπτα : 12-19,  37-28,  60-36,  74-46