Συνεχίζουμε την προσπάθεια

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΚΑΛΥΒΙΑ : 39-56

Δεν τα καταφέραμε σήμερα απέναντι σε μια καλύτερη ομάδα και ένα από τα δυνατά φαβορί της κατηγορίας για άνοδο στην Α2 κατηγορία.

Δεν ξεκινήσαμε καθόλου καλά στην 1η περίοδο, χάνοντας τις περισσότερες μάχες κάτω από τα καλάθια, δίνοντας την ευκαιρία στην ομάδα των Καλυβίων για δεύτερες και τρίτες επιθέσεις με αποτέλεσμα το σκορ να διαμορφωθεί σε 7-22. Στην δεύτερη περίοδο η ομάδα έβγαλε περισσότερη ενέργεια, έκλεισε περισσότερο την άμυνά της, έμεινε περισσότερο συγκεντρωμένη στο πλάνο της, με το σκορ να διαμορφώνεται στο τέλος του ημιχρόνου σε 19-29. Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε περίπου στο ίδιο τέμπο μέχρι το τέλος.

Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας την επόμενη εβδομάδα στο κρίσιμο παιχνίδι της επόμενης αγωνιστικής με την Κηφισιά.

Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Σκορδίλης

Δεκάλεπτα: 7-22, 19-29, 25-44, 39-56.

ΦΟΤ (Καλόσακας): Βασιλοπούλου 2, Χαϊνά 4, Χριστοδούλου 9 (2), Κανέλλου 11, Γκιζάνη 4, Παπαντώνη, Φωτοπούλου 5 (1), Ράπτη, Καμπούρη, Θεοδωράτου 4, Βελέντζα, Τσουλούφη.

ΚΑΛΥΒΙΑ (Αναγνώστου, Κωτσάκη): Παζαρίδη 7 (1), Σμυρναίου 6, Αρβανίτη 6, Ρεντζεπέρη 14, Βιντσιλαίου Α. 2, Μαστρογιαννίδου 12, Πλούμπη 5 (1), Γκίνη, Βιντσιλαίου Σ. 4, Πολίτη, Ανωγειαννάκη.