Συνεχίζουμε την προσπάθεια

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ – ΑΕΚ Π. : 37-44

Καλή προσπάθεια από την ομάδα μας που ήταν ανταγωνιστική μέχρι το τέλος του παιχνιδιού απέναντι σε μια ομάδα που βρίσκεται αρκετά ψηλότερα στην βαθμολογία. Αντιδράσαμε σωστά στην πίεση σε όλο το γήπεδο που προσπάθησε να παίξει ο αντίπαλος αλλά κάποιες λάθος επιλογές κυρίως στην επίθεση στα τελευταία λεπτά μας στέρησαν τη νίκη. Είμασταν μπροστά στο σκορ στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα παίζοντας αρκετά καλά στην άμυνα. Το καθοριστικό, σημείο όπως αποδείχτηκε, ήταν προς το τέλος του 3ου δεκαλέπτου όταν το σκορ ήταν 31-26. Εκεί κάναμε κάποια καθοριστικά λάθη και αντί να διευρύνουμε τη διαφορά δεχτήκαμε ένα 7-0 και το δεκάλεπτο τελείωσε 31-33.

Συνεχίζουμε την προσπάθεια αντιμετωπίζοντας όλα τα παιχνίδια από δω και πέρα σαν τελικούς και πιστεύουμε ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε.

Δεκάλεπτα: 11-9, 19-20, 31-33, 37-44.

ΦΟΤ (Καλόσακας): Βασιλοπούλου, Χαϊνά 13 (3), Χριστοδούλου 6 (2), Κανέλλου 7, Φιλιππάκη 2, Γκιζάνη, Παπαντώνη, Φωτοπούλου, Καμπούρη, Θεοδωράτου 9, Βελέντζα, Τσουλούφη.

ΑΕΚ Π. (Κόμης, Νάος): Τζίβα, Παπαδοπούλου 5, Κοντοέ 7, Νάου, Εμμανουήλ 2, Γαβαλά 6 (2), Μουστάκα 6, Μανιατά, Τσέρου, Σελίμη 7, Καρλαύτη 4, Κατσιμάρδου 7.